Collectible Niepowtarzalny Tkany ręcznie Połyskująca wełna / jedwab

Isfahan obrazkowy sygnowany: Haghighi

163x230 cm
68 466 
Tylko 1 na składzie

Kolory dywanu będą postrzegane odmiennie w zależności od kąta, pod którym będziemy patrzeć na dywan (przykłady – poniżej).

Specyfikacje

Nr artykułu J114
Gęstość tkania ok. 1000 000 węzłów na m²

Gęstość tkania określa, ile węzłów (pęczków przędzy) znajduje się na jednym metrze kwadratowym dywanu. Im większa gęstość tkania, tym bardziej szczegółowy jest wzór dywanu, ale jego wykonanie jest bardziej pracochłonne. Utkanie niektórych dywanów o gęstości powyżej 500 000 węzłów może zająć ponad rok pracy wykwalifikowanego rzemieślnika. Dywany gęściej tkane są zazwyczaj cieńsze. Gęstość tkania jest jednym z czynników determinujących cenę dywanu.

Gęstość tkania danego dywanu można określić samodzielnie w prosty sposób, zliczając liczbę węzłów na 1 cm pionowo oraz na 1 cm poziomo, a następnie mnożąc te liczby przez siebie. Uzyskany wynik należy następnie pomnożyć przez 10 000, celem uzyskania liczby węzłów na m².

Niektórzy sprzedawcy dywanów zawyżają wartości gęstości tkania oferowanych dywanów, dlatego porównując ceny warto się upewnić, że porównujemy również te same miary gęstości tkania, poprzez samodzielne sprawdzenie liczby węzłów na metr kwadratowy. Większość dywanów oferowanych przez CarpetVista ma załączone zdjęcie spodu dywanu wraz z podziałką, co łatwo pozwala precyzyjnie ustalić gęstość tkania przed dokonaniem wyboru dywanu.

Grubość ≈ 6 mm
Rok produkcji 1980
Pochodzenie Persja/Iran
Włosie Wełna/Jedwab
Osnowa Jedwab
Produkcja Tkany ręcznie
Wyszukana technika tkania to wykwalifikowani rzemieślnicy wiążący węzły i tworzący rzędy warstw poprzez przecięcie każdego węzła z osobna lub całego rzędu węzłów. Wiązanie ręczne jest czasochłonne, ale umożliwia wytworzenie skomplikowanych wzorów.
Zwany również Esfahan, Ispahan, Espahan
Rozmiar 163x230
Ten dywan jest tkany ręcznie; z tego powodu mogą wystąpić różnice w kształcie, grubości, wzorze i rozmiarze. Dotyczy to w szczególności dywanów nomadycznych i wykonanych przez artystów ludowych.

CarpetVista Collectible

Kolekcja CarpetVisa to unikalny zestaw starożytnych dywanów. Przepięknie tkane wschodnie dywany, o bogatej i wyrafinowanej ornamentyce, uważane są za okazy kolekcjonerskie. Wiele dywanów opowiada fascynujące historie. Dziś już coraz trudniej jest na nie trafić na rynku.

Isfahan obrazkowy sygnowany: Haghighi dywan z Persja/Iran.

Ten dywan jest tkany w mieście Isfahan w południowo-zachodniej Persji. Dywan ten jest uważany za najlepszy z wszystkich perskich dywanów. Dywany te charakteryzują się wysoką gęstością tkania, niezwykle szczegółowymi wzorami i wysoką jakością materiałów. Dywany z Isfahan są uważane za przykład rzemiosła najwyższej klasy.

Przeczytaj więcej na temat dywanów Isfahan tutaj...

Obejrzyj krótki film na temat dywanów typu Isfahan

Jakieś pytania?

Nie wahaj się nas zapytać!

Recenzje dywanów CarpetVista

4.8 z 5