Nieprzemijający skarb

Jak kolekcjonowanie dywanów może zamienić miłość do ręcznie robionych produktów w dochodowy biznes.
Ręcznie robiony dywan może być wartościową inwestycją zarówno krótko, jak i długo terminową. Wyprzedaż na dobrze znanej aukcji, która niedawno pojawiła się w nagłówkach gazet na całym świecie, mówi o tym, że dywan Kerman został sprzedany za oszałamiającą sumę 33,8 miliona dolarów. (Zdjęcie tego dywanu znajduje się poniżej.)Zagłębiając się bardziej w to zjawisko przeprowadziliśmy wywiad z jednym z klientów CarpetVista. Zdecydował się pozostać anonimowy, lecz jest on doświadczonym i pełnym pasji kolekcjonerem dywanów, który pozwolił nam dogłębnie przyjrzeć się światowi sztuki tekstylnej/kolekcjonowaniu dywanów.
Zamiłowanie do kolekcjonowania
Gdy zacząłem kupować dywany nabywałem je przeważnie do celów dekoracyjnych. Im bardziej się w to angażowałem i więcej o nich dowiadywałem, zauważyłem, że zaczynam doceniać ich wartość artystyczną i kupuję elementy, które wierzyłem, że zyskają na wartości i dodam je do mojej kolekcji.

Wybieranie ulubieńca
Świat dywanów oferuje bogaty i zróżnicowany wachlarz stylów i artystycznej ekspresji, która sprawia, że trudno jest wybierać dywany z jednego regionu. Wiele obszarów tkactwa jest domem wysokojakościowych dzieł sztuki, lecz moim ulubionym regionem pozostanie obszar północno-zachodniej Persji, otaczający miasto Tabriz. Obszar ten produkuje najpiękniejsze dywany, jakie można znaleźć i jednym z moich pierwszych nabytków był właśnie Tabriz 70 raj, który nadal przyozdabia ścianę mojego domu.

Mądre wybory, bezpieczne opcje
Moja rada to wybieranie dywanów, które się nam podobają, nie słuchając opinii innych. Chociaż dowiedziono, że starsze dywany z rzadkimi motywami i unikalną kombinacją kolorów nabierają wartości na rynku, większość ręcznie tkanych dywanów, które starzeją się w dobrym stanie również zyskuje na wartości. Przyjemność z posiadania ręcznie tkanego dywanu, który „przemawia” do Ciebie nie może być zastąpiona żadnym rynkowym trendem czy spekulacjami.

Jeśli chcesz kupić dywan jedynie do celów inwestycyjnych, lecz nie posiadasz środków finansowych na zakup antycznych i ekskluzywnych jedwabnych dywanów z górnej półki, wówczas zalecałbym udać się po dywan tam, gdzie produkcja jest na wymarciu. Dywan nomadyczny czy lub plemienny (np. Kaszkaj) może być dobrym wyborem, ponieważ coraz więcej nomadów przenosi się do miast, szukając tam lepszej przyszłości. Dość „tani” zakup, jaki możemy zrobić dzisiaj, ma szansę dziesięciokrotnie zyskać na wartości w ciągu najbliższej dekady.

Jasna przyszłośćprzed namiJako że generalna produkcja ręcznie tkanych dywanów zaliczaspadek, wartość jakościowych dywanów bez wątpienia zacznie się podnosić. Wieledywanów, które łatwo można było znaleźć na rynku jeszcze kilka lat temu, jużteraz coraz ciężej jest znaleźć. Obecnie czujemy się jak gdybyśmy byli wówczas rozpieszczaniprzez szeroki wybór jaki mieliśmy w sklepach z dywanami i na dywanowym rynku. Wtedyteż mogliśmy być wybredni, co obecnie nie jest częstym przypadkiem.


Skorzystaj ze zniżki 15%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 15% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.