Jak wybrać właściwy kolor dywanu?

Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań jest związanych z doborem koloru dywanu w stosunku do umeblowania w pokoju. To trudna decyzja, zwłaszcza jeśli dywan jest swego rodzaju inwestycją i będzie dłużej nam towarzyszył. Zarówno wnętrza jak i gusty są bardzo różne ale chcemy zaprezentować kilka rad, które mamy nadzieję pomogą w podjęciu decyzji.

Czy dywan jest punktem centralnym w pomieszczeniu?
Zanim dokonasz wyboru, odpowiedz sobie na pytanie czy dywan spełnia rolę pierwszoplanową czy też jest jednym z wielu elementów wtopoionych w umeblowanie. Jeśli jest punktem centralnym powinien być dobrany kontrastowo , aby wyróżniać się na tle wystroju.Jeśli chcesz stworzyć balans w wystroju unikaj większych kontrastów kolorystycznych.

Kolor zimny czy ciepły?
Wybór koloru jest ważny gdyż wpływa na twóje samopoczucie.Kolory ciepłe uważane są za stymulujące, zimne zaś za uspokajające. Wszyscy pamiętamy z casów szkolnych palety kolorów ciepłych i zimnych więc nie zapominajmy o nich i tu, gdyż kolor dywanu wpłynie bardzo na ogólny nastrój w pomieszczeniu.

Dywan jedno czy wielokolorowy?
Jednym z większych dylematów jest podjęcie decyzji czy dywan ma być jedno czy wielobarwny. Dywan jednokolorowy czyni wnętrze minimalistycznym zaś orientalny eleganckim, wyrafinowanym i ponadczasowy.

Każda reguła ma jednak swój wyjątek i wiele dywanów orientalnych doskonale komponuje się z nowoczesnym umeblowaniem np. Nain lub SarukDywan jasny czy ciemny? 
Jeszcze jedna ważna rzecz to wybór intensywności w kolorze dywanu.Powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że nawet ręcznie tkane i bardzo odporne dywany narażone są na zabrudzenia i powstanie plam, dlatego w niektórych przypadkach rozsądniej jest wybrać ciemniejszy wariant.

Nie podążaj ślepo za modą – dopasuj ją do twego własnego stylu. 
W każdym sezonie królują nowe trendy i niełatwo jest przewidzieć, które z nich szybko wyjdą z mody a które pozostaną. Mogą więc być one inspiracją ale nie można stać się ich niewolnikiem. Najczęściej klasyczny, ręcznie tkany dywan jest zarówno dobrą inwestycją jak i długotrwałą ozdobą twego domu.

W przeciwieństwia do wielu akcesoriów, barwy odgrywają kluczową rolę w wystroju wnętrz. Zastanów się więc dobrze w jakim kolorze ma być twój dywan i pamiętaj, że najważniejszym jest abyś dobrze się czuł w jego obecności. 

Zdjęcie 1. Patchwork
Zdjęcie 2. Keszan Patina
Zdjęcie 3.Colored Vintage  

Więcej informacji na https://www.carpetvista.pl


DOSKONAŁA
4.8 z 5
1226 klientów wpisalo opinie na portalu Trustpilot
03-08-2023
Barbara K.
Szybko
Szybko, sprawnie, wiarygodnie. Bardzo szybkia odpowiedź na pytania. Sprawna wysyłka - zapłacone w piętek wieczorem, we środę rano dywan już w domu w Łodzi / Polska/. To mój kolejny zakup w Carpetvista i kolejne 100% zadowolenie.
31-05-2023
Andrzej S.
Dobra wyszukiwarka dywanów
Dobra wyszukiwarka dywanów, szeroki zakres, w końcu udało mi się znaleźć pasujący dla mnie dywan. Wysyłka ze Szwecji, ale bardzo szybka, zero problemów.
08-05-2023
Anna S.
Ogólnie pozytywne doświadczenie
Zamówiony kilim dotarł dość szybko (kilka dni), rzeczywiście był złożony, nie zwinięty, ale jest miękki i giętki, więc to zrozumiałe. Nie było żadnych zagnieceń, po rozłożeniu jest OK. Kilim jest cienki, wydaje się, że to nie jest te 4 mm z opisu ale maksimum 3. Kolory są bardziej zgaszone, ale ogólnie prezentuje się bardzo ładnie. Zapach jest dość intensywny, ale to naturalne w przypadku wełny. Ogólnie pozytywne doświadczenie:)
21-04-2023
Magdalena B.
The carpet is amazing
The carpet is amazing. Beautiful. Very good quality. Very quick delivery.
21-04-2023
Beata B.
Dywan indyjski jasnozielony/szary ręcznie tkany
Dywan spełnia oczekiwania, ĺadnie gęsto tkany. Kolor w rzeczywistości wygląda ładniej niż na ekranie telefonu. Mam nadzieję, że za rok dywan będzie wyglądał tak samo.

Skorzystaj ze zniżki 10%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 10% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.