Złudzenie optyczne

Jeśli kiedykolwiek przyglądałeś się trochę bardziej uważnie ręcznie tkanym dywanom, prawdopodobnie zauważyłeś, że ich odcienie zmieniają się zależnie od tego, z którego miejsca na nie patrzysz. Efekt ten wynika z padania na dywan światła pod różnymi kątami, uzależniony jest użytymi materiałami i długością włosia – różnica może być znacząca.

Gdy patrzysz na dywan ze strony, z której włosie układa się od Ciebie, będziesz miał wrażenie że jest on jaśniejszy, niż gdy patrzysz na niego z drugiej strony. Kolory i detale będą wydawały się jaśniejsze lub ciemniejsze. Potwierdza się to szczególnie w bardziej błyszczących dywanach, których włosie wykonane jest z wełny lub jedwabiu. To zjawisko może powodować dużą różnicę przy wyborze położenia dywanu, więc następnym razem widząc ręcznie tkany dywan, obejrzyj go z różnych stron a może zaskoczyć Cię jak wielkie różnice dostrzeżesz!


Skorzystaj ze zniżki 15%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 15% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.