Spotkanie z jedną z naszych projektantek: Cajsa Wessberg


Nasz coroczny Konkurs Wzorniczy odbył się po raz pierwszy 8 lat temu i miał na celu odkrycie nowych, obiecujących projektantów. W tym roku firma Carpet Vista obchodzi swe 10 lecie i z tej okazji pragniemy zaprezentować kilku utalentowanych projektantow projektantow z którymi współpracowaliśmy w tym okresie czasu.

Konkurs Wzorniczy 2015 - Cajsa, wschodząca gwiazda na firmamencie.

Cajsa Wessberg bierze udział w tegorocznym konkursie i jest absolwentką sztoklholmskiej uczelni projektanckiej Beckman´s College. Mieliśmy okazję zetknąć się z Cajsą podczas oglądania jej wystawy na której oprócz projektów pokazany był również dywan CarpetVisty. Oto krótka prezentacja autorki poniższych pełnych życia ilustracji.

Grube zwierzątka, zaokrąglone ludziki czyli Tove Jansson  & Josef Frank

Cajsa mówi o sobie jako postaci bardzo kreatywnej, myślącej, której zainteresowanie wzornictwem zaczęło się we wczesnym dzieciństwie. Wybierając kierunek studiów wahała się pomiędzy Prawem a Wzornictwem co już daje nam obraz jakże ciekawej osobowości. Wiele inspiracji czerpie Cajsa z codziennych sytuacji i oryginalnych obrazów jakie wciąż napotyka. 
Tove Jansson i Josef Frank należą do jej ulubionych ilustratorów, inspirujących ją sposobem budowania obrazów i wzorów.

Wielka pasja dla wzornictwa i środowiska

W przyszłości Cajsa planuje aby stworzone przez nią wzory znalazły się na tkaninach oraz wyrobach z porcelany. Jednocześnie pragnęłaby wpłynąć na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. W niedługim czasie będzie lansowana jej sklep internetowy z kolekcją Djur på hög, jednocześnie Cajsa poszukuje producenta dla jej kolekcji Köttdjur. Jej magisterskie projekty będą użyte w materiale pedagogicznym dla przedszkoli, aby lepiej wyjaśnić pochodzenie mięsa, które jest z żywych zwierząt. Cajsa uważa za bardzo istotne aby w ten sposób wpłynąć na producentów mięsa i zmniejszyć zagrożenie dla naszego środowiska.

Zdjęcie:

Cajsas TOP PICK to szeroki asortyment miękkich, przytulnych, ekskluzywnych dywanów z kolekcji Shaggy.


DOSKONAŁA
4.8 z 5
1226 klientów wpisalo opinie na portalu Trustpilot
03-08-2023
Barbara K.
Szybko
Szybko, sprawnie, wiarygodnie. Bardzo szybkia odpowiedź na pytania. Sprawna wysyłka - zapłacone w piętek wieczorem, we środę rano dywan już w domu w Łodzi / Polska/. To mój kolejny zakup w Carpetvista i kolejne 100% zadowolenie.
31-05-2023
Andrzej S.
Dobra wyszukiwarka dywanów
Dobra wyszukiwarka dywanów, szeroki zakres, w końcu udało mi się znaleźć pasujący dla mnie dywan. Wysyłka ze Szwecji, ale bardzo szybka, zero problemów.
08-05-2023
Anna S.
Ogólnie pozytywne doświadczenie
Zamówiony kilim dotarł dość szybko (kilka dni), rzeczywiście był złożony, nie zwinięty, ale jest miękki i giętki, więc to zrozumiałe. Nie było żadnych zagnieceń, po rozłożeniu jest OK. Kilim jest cienki, wydaje się, że to nie jest te 4 mm z opisu ale maksimum 3. Kolory są bardziej zgaszone, ale ogólnie prezentuje się bardzo ładnie. Zapach jest dość intensywny, ale to naturalne w przypadku wełny. Ogólnie pozytywne doświadczenie:)
21-04-2023
Magdalena B.
The carpet is amazing
The carpet is amazing. Beautiful. Very good quality. Very quick delivery.
21-04-2023
Beata B.
Dywan indyjski jasnozielony/szary ręcznie tkany
Dywan spełnia oczekiwania, ĺadnie gęsto tkany. Kolor w rzeczywistości wygląda ładniej niż na ekranie telefonu. Mam nadzieję, że za rok dywan będzie wyglądał tak samo.

Skorzystaj ze zniżki 10%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 10% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.