Dywan – piękny nie tylko na podłodze…

W większości przypadków, gdy myślisz o ręcznie tkanym dywanie, umiejscawiasz go tylko w jednym miejscu – na podłodze. To oczywiście jak najbardziej logiczne, aby dywan znajdował się na podłodze, lecz nie jest to jedyne miejsce, w którym dywan może cieszyć nas swoim pięknem i kunsztem wykonania.

Ręcznie tkany dywan jest wyjątkowym i najczęściej cennym dziełem sztuki, które zasługuje na to, by umieścić je w widocznym miejscu. Zawieszenie dywanu na ścianie, bardziej niż położenie go na podłodze, może dodać wiele głębi i życia do otwartej przestrzeni. Umieszczenie go w dużym pomieszczeniu może również przyczynić się do zmniejszenia skutków echa i hałasu.

Znajdziesz tutaj kilka pomocnych wskazówek, jak stylowo i bezpiecznie umieścić ręcznie tkany dywan na ścianie. Jedną z metod jest zbudowanie lub wykorzystanie już istniejącej ramki wokół dywanu i połączenie ich za pomocą gwoździ lub zszywek. Następnie można powiesić go tak jak obraz

Inną opcją jest staranne podszycie brzegu mocnej tkaniny do tyłu i przeprowadzanie przez środek karnisza oraz zamontowanie całości na armaturze.

Mniejsze orientalne dywany lub kilimy mogą być przyczepione bezpośrednio do kawałka styropianu, a następnie powieszone bezpośrednio na ścianie.

Jeśli dywan, który chcesz powiesić, jest bardziej ekskluzywny i/lub zrobiony z jedwabiu, zalecamy skonsultować się z ekspertem, aby uniknąć uszkodzenia cennego dzieła sztuki

Oto kilka sugestii dla tych, którzy chcieliby przyozdobić swoje ściany: Qum Silk, Isfahan, Kilim

Twoja własna kreatywność i wyobraźnia to jedyne ograniczenia, jeśli chodzi o dekorowanie domu. Dzięki wspaniałym ręcznie tkanym dywanom, zdobiącym ścianę, mamy pewność, że twoi przyjaciele i rodzina zgodzą się, że Twój pokój jest najpiękniejszy ze wszystkich.

Zobacz również nasze Dywany Kolekcjonerskie


Skorzystaj ze zniżki 15%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 15% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.