Prezentujemy projektantkę: Martę Pinedę

Sukces osiągnięty ciężką pracą

Marta Pinedajest niecodzienna projektantką. Siebie samą opisuję jako osobę ciekawą pełną pasji i wytrwałości. Oprócz tych twórczych cech posiada również dyplom z fotografii, projektowania i marketingu. Daje to jej unikalną perspektywę spojrzenia na projekt. Dla Marty ważne jest aby stworzyć coś co nie tylko jest atrakcyjne estetycznie ale i funkcjonalne oraz trwałe.
Brak struktury i realistycznego myślenia jest dość powszechne wśród kreatywnych ludzi, dlatego doświadczenie ze sprzedaży i marketingu daje możliwość koncentracji na rzeczywistych potrzebach i funkcji. Widać to w jej wyrobach co potwierdza, że wszystkie ideje są dokładnie przemyślane.
Marta ma bardzo prostą radę dla tych , którzy chcą zajmować się projektowaniem wnętrz lub przedmiotów. Należy najpierw zdobyć odpowiednią edukację a wtedy łatwiej jest urzeczywistniać swoje marzenia.
Jak powiedział Picasso:

” Istnieje inspiracja ale trzeba też pracować”Bezpretensjonalna projektantka

Jej zainteresowanie projektowaniem zaczęło się bardzo wcześnie I Marta jest wdzięczna rodzicom za możliwość uczęszczania do szkoły wspierającej kreatywność, gdzie miała kontakt z naturą I zetknęłą się ze zdrowymi wartościami. Wpływy te widać dziś w jej twórczości.

Dziś Marta współpracuje z różnymi firmami zajmującymi się tworzeniem projektów marketingowych a także okien wystawowych. Jest wyjątkowo wyczulona na potrzeby klientów, efekt końcowy jest zawsze najwyższym priorytetem. Marta dba cały czas o swoją edukację, spędza też dużo czasu na poszukiwaniu nowych metod na projekty dotychczasowe i przyszłe.

Zdjęcie górne: Mediatarde - Zdjęcie dolne: Piedras

Mediatarde & Piedras

Marta była jednym z trzech laureatów w edycji 2009 Konkursu Wzornictwa z projektem Piedras. Ideą tego pomysfiu było promowanie prostoty i pokazanie, że proste może być piękne.
W następnym roku po raz kolejny była Marta wśród najlepszych finalistów w Konkursie Wzorniczym 2010 roku z jej projektem Mediatarde. Projekt, który promuje spokój i przytulności, miejsce, gdzie czas stoi w miejscu i gdzie jesteś w stanie zrelaksować się i po prostu być sobą.
Ten projekt jest czymś więcej niż tylko dywanem, to emocja.

Blisko natury  - Blisko pracy

Marta woli spędzanie czasu na łonie natury, który jest dla niej równie ważny I stymulujący co pasja projektowania.
Mieszka w domu z przepięknymi widokami gdzie dużo czasu spędza w ogrodzie z ktorego widać gory otaczające okolicę. Często biega, spaceruje z psami I pomaga jej to w oderwaniu się od zagonionej rzeczywistości.
Codziennie wstaje bardzo rano zaczynając dzień od odpisywania na maile I dzwonienia do klientów ze swojego biura na parterze jej domu.
Ponieważ pracuje z różnymi klientami I musi być bardzo dyspozycyjna, jej naczelną zasadą ktorej przestrzega jest zajmowanie się najważniejszymi sprawami zaraz po godzinie lunchu to najlepszy I najefektywniejszy dla niej czas.

Ulubiony styl Marty w wystroju wnętrz to mieszanka stylu Nordyckiego z elementami przemyslowymi. Proste linie I jasne kolory wkomponowane w naturalne drzewo I surowe materiały. W swoim salonie posiada swoj własny dywan Mediatarde na wyświetlaczu otoczony niebieskimi I turkusowymi elementami. Marta sama jest inspiracją zarówno jako osoba jak I projektant, osobiście nie mogę się doczekać na jej następny pomysl I Ty pewnie też?
In her living room she has her own Mediatarde carpet on display, surrounded with blue and turquoise colors complementing each other. Marta is inspiring both as a person and designer, and for me I cannot wait to see what comes next. I hope that you can’t either! 

Nie zapomnij o uczestnictwie w tegorocznym Konkursie Wzorniczym
Przed 9 września. Zostań naszym przyszłym projektantem!


Marty TOP PICK to jeden z naszych pięknych Afghan Khal Mohammadi dywanów. Ręcznie tkany produkt pochodzący z Północnego Afganistanu słynny ze swoich wyrazistychczerwonych niuansów.

Więcej informacji o Marcie znajdziesz na naszej stronie.


Skorzystaj ze zniżki 15%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 15% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.