Rozmiar ma znaczenie

By upewnić się, że dokonaliście właściwego wyboru dywanu, nie powinniście opierać się jedynie na jego wyglądzie. Często równie ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Dywan, który będzie za mały, może sprawić, że meble będą wydawały się nieproporcjonalnie duże i obszerne. W takim wypadku wybór czegoś większego pozwoli ogarnąć całość i nada całej przestrzeni lepszy charakter.  

Należy pamiętać, że dywan może sprawiać złudzenie optyczne i zauważalnie zmieniać proporcje pokoju. Jeśli np. umieścicie dywan wszerz zamiast wzdłuż podłużnego pokoju, sprawi to, że pomieszczenie będzie wydawało się kwadratowe. Przed podjęciem ostatecznej decyzji możecie rozłożyć gazety lub przycięte prześcieradło, by sprawdzić jak dywan zaprezentuje się w pokoju. To powinno ułatwić podjęcie decyzji i będzie świetną wizualizacją.

Położenie dywanu pod stołem w jadalni  

Jeśli chcecie, aby dywan znajdował się pod stołem w jadalni, należy najpierw rozważyć kilka kwestii. Jednym ważnym elementem jest to, że dywan powinien być wystarczająco duży, by nie pokrywać się jedynie z długością stołu, ale również by było na nim wystarczająco miejsca na krzesła.  

Pozwoli to nie tylko ochronić dywan, ale sprawi, że wygląd całości będzie bardziej wyrafinowany. Gdy dywan jest zbyt mały, sprawia wrażenie, że pokój optycznie się kurczy. Możecie porównać to na zdjęciach powyżej. Jak myślicie, na którym z nich pokój wygląda najlepiej? 

Niemniej jednak decydując się na ozdobienie podłogi w Waszym domu spróbujcie najpierw przykryć czymś tę powierzchnię zanim podejmiecie ostateczną decyzję. Pozwoli to zaoszczędzić wiele czasu.


Skorzystaj ze zniżki 15%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 15% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.