Gdy Stare staje się Nowym

Przez caly czas obserwujemy pojawianie się nowych trendów w projektowaniu wnętrz a niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Jednym z nich jest styl łączący tradycję starych dekoracji z nowoczesną elegancją i gracją. Styl ten znany jest pod nazwą Shabby Chic i był niezwykle popularny już w okolicach roku 1980, kiedy to zaczęto odnawiać stare, zużyte meble nadając im innego, bardziej romantycznego wyglądu. Cechą charakterystyczną tego stylu są wnętrza w bardzo jasnych kolorach, głównie białym. Zniszczone komody, zabytkowe, ozdobne żyrandole, stare, oryginalne krzesła oraz koronkowe tkaniny to główne elementy tego stylu.Podstawową zasadą Shabby Chic jest wykorzystanie mebli już posiadanych oraz uzupełnienie wnętrza innymi, pasującymi elementami. Oto nasze rady jak osiągnąć styl Shabby Chic.Wypłowiałe dywany.Dywan jest jednym z najważniejszych elementów w kazdym pokoju. Tak jak to opisywaliśmy przy okazji innych stylów tak też w przypadku Shabby Chic wybór dywanu nie jest bez znaczenia. Pasują tu przede wszystkim dywany Colored Vintage, ich wyblake kolory oraz strzyżone do minimum runo świetnie pasują jako produkty stare, zużyte.

Meble
Niemalże każdy styl mebli nadaje się do przerobienia na styl Shabby Chic. Meble wykonane z drzewa są szczególnie praktyczne, gdyż łatwo je można przemalować. Aby dodać im charakteru starych mebli wystarczy użyć papieru ściernego.
 
Dodatki
Mając na względzie zachowanie równowagi pomiędzy wygodą a elegancją, można nasze wnętrze uzupełnić błyszczącymi dodatkami w złocie lub srebrze. Mogą to być
świeczniki, uchwyty szuflad lub inne sprzęty nadające bardziej osobistego klimatu.
 
Styl Shabby Chic choc kojarzy się ze stylem domów letniskowych, dziś stosowany jest we wszystkich pomieszczeniach w których chce się stworzyć elegancką, przytulną atmosferę.

Zdjęcie: Dywan Ziegler
Więcej informacji na www.CarpetVista.pl


DOSKONAŁA
4.8 z 5
1226 klientów wpisalo opinie na portalu Trustpilot
03-08-2023
Barbara K.
Szybko
Szybko, sprawnie, wiarygodnie. Bardzo szybkia odpowiedź na pytania. Sprawna wysyłka - zapłacone w piętek wieczorem, we środę rano dywan już w domu w Łodzi / Polska/. To mój kolejny zakup w Carpetvista i kolejne 100% zadowolenie.
31-05-2023
Andrzej S.
Dobra wyszukiwarka dywanów
Dobra wyszukiwarka dywanów, szeroki zakres, w końcu udało mi się znaleźć pasujący dla mnie dywan. Wysyłka ze Szwecji, ale bardzo szybka, zero problemów.
08-05-2023
Anna S.
Ogólnie pozytywne doświadczenie
Zamówiony kilim dotarł dość szybko (kilka dni), rzeczywiście był złożony, nie zwinięty, ale jest miękki i giętki, więc to zrozumiałe. Nie było żadnych zagnieceń, po rozłożeniu jest OK. Kilim jest cienki, wydaje się, że to nie jest te 4 mm z opisu ale maksimum 3. Kolory są bardziej zgaszone, ale ogólnie prezentuje się bardzo ładnie. Zapach jest dość intensywny, ale to naturalne w przypadku wełny. Ogólnie pozytywne doświadczenie:)
21-04-2023
Magdalena B.
The carpet is amazing
The carpet is amazing. Beautiful. Very good quality. Very quick delivery.
21-04-2023
Beata B.
Dywan indyjski jasnozielony/szary ręcznie tkany
Dywan spełnia oczekiwania, ĺadnie gęsto tkany. Kolor w rzeczywistości wygląda ładniej niż na ekranie telefonu. Mam nadzieję, że za rok dywan będzie wyglądał tak samo.

Skorzystaj ze zniżki 10%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 10% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.