Przez cały miesiąc BLACK FRIDAY do 60%

Art Déco – Antyki pełne kolorów

Art Déco powstało we Francji po I Wojnie Światowej jako reakcja przeciwko ówczesnemu industrializmowi i praktycznym ideom. 

Styl ten charakteryzuje geometria, kolory oraz połączenie elementów nowoczesnych i klasycznych. Meble miały być nie tylko praktyczne, ale również estetyczne i podkreślające indywidualizm, pozostając przy tym ozdobnymi przedmiotami. Wiele inspiracji zostało zaczerpniętych z Orientu, starożytnej Grecji i Egiptu.  

Czasy następujące po I Wojnie Światowej przyniosły wielkie zainteresowanie sztuką nowoczesną i wpływami projektów, które przyczyniły się do rozprzestrzeniania popularności stylu Art Déco. 

Wschód spotyka się z zachodem  

Gdy Chiny wsparły swoimi siłami aliantów handel chińskimi dywanami w Europie i Ameryce Północnej przeżywał swój rozkwit. Chińscy projektanci dywanów także byli zainspirowani przez współczesne europejskie projekty i moc nowej palety kolorów, z którymi mieli kontakt.

Chińskie dywany stały się bardzo popularne i coraz bardziej poszukiwane we wczesnych latach 20-tych XX wieku. Dywany te świetnie wpasowywały się w nurt Art Déco ze swoimi orientalnymi motywami i jasnymi kolorami, pochodzącymi z zachodu. 

Silne kolory dywanów, wysoka jakość i fakt, że pochodzą z edycji limitowanej, sprawiły, że do dziś są one często poszukiwane. Niektóre z nich znajdziesz w naszej nowej kolekcji dywanów antycznych Art Déco z lat 20-tych XX wieku.


Skorzystaj ze zniżki 10%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 10% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.