Gdy projektanci szkła zasiadają przy krosnach

Większość artystów ma ulubione surowce z których wytwarzane są ich projekty. Tak też jest w przypadku projektantów szkła: Eryki Lagerbielke, Bertila Vallien, Kjella Engmana, Matti Rytkönena oraz Anny Ehrner, którzy przez wiele lat projektowali dla huty w Kosta Boda znajdującej się w południowej Szwecji i wyrabiającej  szkło od 1742 roku.

Każdy z tych znakomitych artystów posiada inną osobowość oraz odmienną wizję która znajduje swój wyraz w ich twórczości. Tak np. projekty Anny Ehrner cechuje ogromna miękkość, Bertila Valliensa czystość i prostota linii, Kjell Engman inspirowany jest muzycznymi instrumentami, Erika Lagerbielke naturą a Matti Rytkönen wodą. Każdy z tych pięciu artystów wzbogacił wyroby Kosta Boda w unikalny sposób a ich wspólna pasją jest sztuka w szkle.

Okazuje się, że kiedy artysta odchodzi od tworzenia w swym ulubionym surowcu ipróbuje eksperymentować z innymi, efekt może być równie zaskakujący co piękny. Poprzez utworzenie jedynej w swym rodzaju współpracy pomiędzy CarpetVista a Kosta Boda ci wspaniali artyści po raz pierwszy zaprojektowali dywany i przyczynili się do powstania unikalnej kolekcji wyprodukowanej w bardzo ograniczonej ilości.

Dywany te powstały w Indiach i łącza w sobie wełnę z elemantami jedwabiu. W kolekcji tej można sie wręcz zakochać. Przejrzyj ją i wybierz swego faworyta! Każdy projekt jest niezwykle oryginalny i może być doskonałym dodatkiem w twym domu jak również stanowić inwestycję.

Zdjecie 1.DanceKjella Engmana
Zdjecie 2. Artysci Kosta Boda od lewej: Martti Rytkönen, Bertil Vallien, Anna Ehrner, Kjell Engman & Erika Lagerbielke.
Zdjecie 3. Landing Bertila Vallien

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie https://www.carpetvista.pl


Skorzystaj ze zniżki 15%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 15% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.